flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги громадян виборців

12 жовтня 2020, 11:00

25 жовтня 2020 року, в усій Україні вперше відбудуться місцеві вибори за новим виборчим законодавством.

Шановні виборці, доводимо до Вашого відому, що особа, яка набула право голосу, або особа, яка має право голосу на виборах може звернутися за власною ініціативою до органу ведення Державного реєстру щодо включення або внесення змін до Реєстру у порядку, визначеному ст. 19, 20 ЗУ «Про Державний реєстр виборців».

Як перевірити правильність своїх даних у державному реєстрі виборців та у списку виборців?

Через Інтернет. Зареєструйтесь у сервісі «Особистий  кабінет виборця»,  зробіть в ньому запит до Державного реєстру виборців та орієнтовно протягом 1 доби отримайте дані щодо свого включення до Державного реєстру виборців на свою електронну адресу.

-У будь який робочий день прийдіть із паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців за Вашим зареєстрованим місцем проживання (шукайте адреси тут). Вказані відділи працюють на постійній основі. Зверніться до них завчасно.

Перевірте свої дані в іменному запрошені на вибори, воно повинно бути доставлено Вам дільничною виборчою комісією не пізніш як за 10 днів до дня голосування (до 14 жовтня 2020 року включно).

Перевірте свої дані у списку виборців, який надається для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії, до якої ви відноситесь за зареєстрованим місцем проживання.

Якщо Вас не включено до списку виборців, або Ваші дані вказані невірно:

  • Не пізніше як за 5 днів до дня голосування (до 19 жовтня 2020 року включно) особисто подайте заяву з доданими до неї документами (копія паспорта), які підтверджують зазначені в ній відомості, до відділу ведення державного реєстру виборців або до дільничної виборчої комісії.

Якщо ж Ви не встигли звернутися до відділу ведення реєстру виборців, не хвилюйтеся, можете звернутися до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії – з адміністративним позовом щодо уточнення списку виборців.  Така позовна заява подається  без сплати судового збору. Проте зверніть увагу, що позовну заяву може бути подано не пізніш як за 2 дні до дня голосування, тобто до 22 жовтня 2020 року включно.

З метою забезпечення розгляду судом справ, що відносяться до компетенції місцевого загального суду як адміністративного суду, відповідно до статті 20 КАС України  в Галицькому районному суді м. Львова здійснюватиметься чергування суддів та працівників апарату суду.