Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Історія створення та діяльності Галицького районного суду м. Львова нерозривно пов’язана як зі становленням судової системи в Україні, так і з процесом адміністративно-територіального поділу міста Львова, оскільки Галицький район міста носив назву Ленінського, Сталінського та Центрального міського. Основою судової реформи стала постанова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету від 16 грудня 1922 pоку, якою затверджувалося Положення про судоустрій УСРР, що декларувала утворення єдиної системи судових установ, яка складалась з трьох ланок: народний суд (у складі або постійного народного судді, або постійного народного судді і двох народних засідателів), губернський суд і Верховний суд УСРР.
З утворенням Сталінського району м. Львова у грудні 1939 року, за рахунок земель Центрального міського району, та з прийняттям наказу Народним комісаром юстиції УРСР від 26.12.1939 року (ч:183) з 01.01.1940 року розпочав роботу народний суд Сталінського району м. Львова під головуванням судді Гончаренка П.К.
У зв’язку зі значною територіальною підсудністю суду, в його склад входили чотири дільниці, які розташовувались за адресами: вул. Пекарська, 28; вул. Шевченка, 28; пл. Домбровського, 3; вул. Лесі Українки, 5. За час діяльності історія народного суду Сталінського району міста Львова пам’ятає таких суддів, як Реброва С.К., Волошину О.С., Наумкіну Г.О., Жорняка Ф.К., Лактіонову Г.М., Махринську І.В., Зайчука В.Г., який, після перебування на посаді народного судді ІІІ дільниці Сталінського району м. Львова, був призначений головою Рівненського обласного суду, згодом заступником та Першим заступником Міністра юстиції УРСР, а з 12 квітня 1963 року – головою Верховного Суду УРСР.
Указом Президії Верховної Ради УРСР від 05.04.1951 року з частини території Залізничного, Сталінського і Червоноармійського району було утворено Ленінський район м.Львова, у зв’язку з чим розпочав роботу народний суд Ленінського району м. Львова, до складу якого входило п’ять дільниць та територіальна підсудність якого постійно змінювалась з прийняттям Указів Президією ВР УРСР від 17.07.1956 року, 21.01.1958 року, 23.05.1969 року, 12.04.1973 року; рішень міськвиконкомів від 17.06.1958 року, 23.06.1963 року; рішення облвиконкому від 10.01.1963 року. 30 червня 1960 року був прийнятий новий Закон УРСР "Про судоустрій Української РСР", за яким замість дільниць народного суду вводився єдиний народний суд району чи міста без районного поділу. Таким чином був утворений єдиний народний суд Ленінського району м. Львова та розташовувався за адресою по вулиці Шевській №1.
За час роботи народного суду Ленінського району м. Львова суддями були обрані: Маджар Ф.К., Максимов І.І., Погребняк Ф.Т., Пивоваров В.Г., Романчева Л.О., Реброва Н.С., Моляренко Г.Д., Тиркало П,Д., Савула Ю.М., Якібчук І.М., Федоренко Т.І., Ісаєнко М.М., Беспала Н.П., Момот В.І., Бригіцький В.І., Вус С.М., Гриців М.І., Каблак П.І., Гнатів Н.І., Волинець М.М., Зварич І.С., Кушнерик М.П., Бойко С.М., Мірошниченко Е.Л., Дякович В.П., Борейко С.В. та інші, з яких Моляренко Г.Д., Пивоваров В.Г., Якібчук І.М. були учасниками та інвалідами Великої Вітчизняної війни, нагородженими державними бойовими орденами.
Суддями працювали віддані своїй роботі люди, кар’єра яких зі судді загального місцевого суду піднімалась до посад голів судів, суддів спеціалізованих судів, апеляціних судів, суддів Верховного Суду УРСР, що свідчить про вибір професії за покликанням. Зокрема, суддями Верховного Суду були призначені Гриців М.І., Вус С.М. Крім того, виходцями з народного суду Ленінського району м. Львова є Зубарєва К.П., Галапац І.І., Урдюк Т.М., Дем’яновський Г.С., які згодом були обрані суддями.
Головами народного суду Ленінського району м. Львова були призначені: Федоренко Т.І., з 1970 року – Моляренко Г.Д., з 1990 року – Мамчур Я.С.. В квітні місяця 2001 року головою Галицького районного призначено Стефанюка Б.Р., який до цього працював головою Залізничного районного суду м. Львова. В жовтні 2010 року Стефанюк Б.Р. пішов у відставку, в зв’язку з досягненням пенсійного віку, а в травні 2011 року призначений на посаду голови Галицького районного суду Головатий В.Я., який працював суддею Сихівського районного суду м. Львова. В грудні 2013 року на посаду голови Галицького районного суду м. Львова призначено Волоско І.Р.
Теперішню назву Галицький районний суд м. Львова отримав з прийняттям Постанови Верховної Ради України від 11 жовтня 1991 року N 1655-XII «Про перейменування Ленінського району міста Львова Львівської області». А територія Галицького району м.Львова, заодно і територіальна підсудність суду, остаточно була сформована у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Постанови від 10.02.2000 року, якою було утворено в місті Львові Сихівський район за рахунок земель Галицького району. На сьогодні Галицький район м. Львова охоплює центральну частину міста, розташований в межах історико-архітектурного заповідника, частина якого включена до історичної спадщини ЮНЕСКО, та вправі носити назву Центрального міського суду, яким він був ще до 1939 року. Площа Галицького району становить 593, 5 га. За статистичними даними чисельність населення району на 01.01.2009 року становить 60,5 тис. осіб. В районі зосереджено основні державні установи, вищі навчальні заклади, храми, монастирі, театри, музеї, банки.
Мережа та кількісний склад суддів місцевих судів України були затверджені Указом Президента України від 20.08.2001 року № 641/2001, згідно якої у штаті Галицького районного суду м. Львова перебувало 9 суддів. Відповідно до наказу Державної судової адміністрації України від 15 жовтня 2014 року №133 "Про визначення кількості суддів у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим", кількість суддів збільшено до 12 осіб. З листопада 2003 року суд розташований на вул. Чоловського, 2 площею 2112 м².
Специфіка справ, які розглядають судді Галицького районного суду м. Львова пов’язана з особливістю території району, в якому, з-поміж іншого, розміщене Управління СБ України у Львівській області, Головне Управління МВС України у Львівській області, Львівське міське управління МВС України у Львівській області, прокуратура Львівської області, прокуратура м. Львова, прокуратура Галицького району м. Львова та Галицький РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області. Розташування на території району Львівської міської ради, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації супроводжується надходженням до суду численних позовних заяв з приводу оскарження рішень органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади. Крім того, в Галицькому районі міста Львова знаходяться Львівський СІЗО УДДУ ПВП у Львівській області, у зв’язку з чим судом розглядаються подання про заміну покарання на більш м’яке, звільнення від покарання, та Львівська митниця, розгляд протоколів про порушення митних правил, складених посадовими особами якої, проводиться також Галицьким районним судом м. Львова.
Апарат суду складається з 27 державних службовців, 12 працівників патронатної служби, 1 службовця та 2 технічних працівників, більшість державних службовців мають вищу юридичну освіту, що забезпечує якісну підготовку справ до розгляду, та які є перспективними працівниками для поповнення суддівського корпусу.