Задати питання
flag Судова влада України

Керівник апарату суду пройшла навчання за програмою «Електронний суд»

03 березня 2018, 15:30

02 березня у Київському районному суді Одеси відбулося навчання для суддів та працівників апаратів судів за програмою «Електронний суд». Даний захід проводився  громадською організацією «Асоціація слідчих суддів України» за підтримки проекту USAID «Нове правосуддя». До участі була запрошена керівник апарату Галицького районного суду м. Львова Олена Рут.

 

Привітав учасників голова Київського районного суду міста та очільник ГО «Асоціація слідчих суддів України» Одеси Сергій Чванкін.

В ході семінару виступила доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного процесу, професор кафедри цивільного права Національного університету «Одеська юридична академія» Неллі Голубєва. Доповідачем було презентовано роботу «Електронного суду» та перспективи його подальшого розвитку не тільки в Україні, а й країнах Європи, в Америці, Китаї та ін.

За її словами, були в світі і не найвдаліші приклади впровадження «Електронного суду», причому навіть в дуже розвинених країнах, де в цей проект були вкладені мільйони. Наприклад, навіть в Великобританії, яка вже давно запустила процес, до цих пір він не працює належним чином. Законодавці весь час обговорюють ті чи інші інновації, їх необхідність і доцільність, багато адвокатів виступають проти електронного судочинства, оскільки воно дозволяє громадянам багато чого робити самим, не вдаючись до їх послуг. У Франції систему вирішили зробити платною, для користування нею адвокат повинен був платити 750 євро раз в три роки, що також не сподобалося юристам. В результаті вони не стали користуватися електронним судом, і ідея провалилася.

Неллі Голубєва акцентувала увагу на тому, що в дійсності робота з електронним судочинством не тільки полегшує роботу суддям, адвокатам і юристам, але й робить сам процес більш прозорим і зрозумілим для людей, що в свою чергу підвищує престиж і авторитет судової системи в очах громадян.

Наступними доповідачами стали  представники прокуратури Одеської області, адже саме Прокуратура Одеської області - один з перших державних органів, який підтримав ініціативу запровадження електронного документообігу між судом та прокуратурою.

З цією метою в прокуратурі Одеської області успішно працює система «Е- прокуратура», завдяки  якій вдосконалено порядок обліку документів у прокуратурі  з метою забезпечення своєчасності їх реєстрації, розгляду, покращення якості виконання та здійснення контролю, формування відповідних книг та журналів обліку документів із використанням сучасних інформаційних технологій.

Член спілки журналістів, головний редактор інформаційного порталу «Інфопорт» Дмитро Яіцький розповів учасникам заходу про важливість правильної комунікації зі ЗМІ, про необхідність активно користуватись перевагами соцмереж. Доповідач доволі детально зупинився на теорії цифрового сліду, та роз’яснив гостям як можливо формувати позитивний імідж суду за допомогою правильної комунікації.

Друга частина заходу розпочалася із презентації  практичних аспектів роботи в системі «Електронний суд».

Співробітники Київського районного суду міста Одеси Катерина Петренко, Юрій Заярний, Ірина Войтенко, Шевчук Вікторія та Інна Барон продемонстрували гостям процес надходження та реєстрації документів в електроному форматі.

 Переваги і можливості персонального електронного кабінету представив і адвокат Максим Шевченко.

Після практичної презентації слухачі відвідали судове засідання під головуванням судді Валеріана Луняченка, де вони змогли на власні очі побачити практичне застосування системи «Електронний суд», та переконатись, що дана система насправді діє.

 

Навчання – це лише одна з пелюсток тієї квітки, що зветься вихованням.
 

В.О. Сухомлинський