Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Опубліковано закон, яким уточнено деякі положення Кримінального процесуального кодексу України

11 квітня 2018, 18:00

Сьогодні, 11 квітня 2018 року, у газеті «Голос України» опубліковано Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення окремих положень» 22.03.2018 № 2367-VIII.

Вказаним законом внесено зміни до ст.ст. 132, 184, 234 КПК України.

Так, з урахуванням змін ч.2 ст.132 КПК України клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Відповідно клопотання слідчого, прокурора про застосування запобіжного заходу подається до місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування (ч.1 ст.184КПК України).

Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування (ч.2 ст.234 КПК України)

Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень клопотання слідчих, прокурорів про застосування заходів забезпечення кримінального провадження або проведення обшуків, які подані до відповідних судів до набрання чинності цим законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання чинності цим законом.

Вже 12 квітня 2018 року закон набирає чинності.