flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Відбулося чергове засідання робочої групи з питань вдосконалення процесу залучення громадян в якості присяжних до відправлення правосуддя

11 вересня 2019, 10:00

Голова суду Ірина Волоско взяла участь у засідання робочої групи з питань вдосконалення процесу залучення громадян в якості присяжних до відправлення правосуддя за підтримки Програми USASD «Нове правосуддя», яке відбулося 06 вересня 2019 року.

Учасники заходу обговорити стан справ і досягнутий прогрес, а також питання щодо продовження інформаційної кампанії із популяризації інституту присяжних серед населення; стану забезпечення прав та гарантій присяжних; обсягу та змісту необхідних змін до чинного законодавства для ефективного функціонування суду присяжних.

Крім того, робочою групою сплановано впровадження пілотного проекту по використанню суддями у роботі з присяжними тематичних питань та формат забезпечення безсторонності присяжних в процесі ухвалення рішень.

В рамках роботи учасники відвідали Приморський районний суд м. Одеси, де ознайомилися з досвідом суду по організації перебування та роботи присяжних в суді (забезпечення окремою кімнатою, змісту інформаційних матеріалів про права та обов’язки присяжних).